מתנות לחינה ולחתונה

מתנות לחינה וחתונה

מתנות לאורחים לחתונה, כמו גם מתנות לחינה הם דבר מקובל בימינו. הם מוסיפים ייחודיות לאירוע, תורמים לשמחה ולהתרגשות ועושים טוב על הלב.

באירוע החתונה, או החינה, אתם בוודאי מקבלים מתנות מהאורחים שבאו להשתתף בשמחתכם. אבל המתנה האמתית היא הנוכחות שלהם; הנוכחות של חברים ומשפחה שבאו להראות לכם כמה האירוע המיוחד שלכם חשב גם עבורם. הם באו להיות אתכם ברגעים היפים של החיים. ולכן אתם גם רוצים להודות להם על כך. כמובן שתודו לכל אחד מהם באופן אישי, אך בנוסף תרצו לתת להם מתנה קטנה וסמלית המסמלת את הוקרת התודה שלכם. כיום מקובל מאוד להעניק לאורחים מתנות. אלו יכולות להיות מתנות לחינה או מתנות לאורחים לחתונה.

מתנות לאורחים לא צריכות להיות דבר יקר. זהו שי קטן אותו תעניקו לאורחים במהלך הערב או בסופו ויש לו משמעות סמלית. זוהי יכולה להיות מבחנה למילוי סוכריות או מארז לשוקולדים, שיהיה לכולם מתוק.

מתנות לחינה

טקס החינה אינו נהוג בכל עדות ישראל, אך זוהי אחת המסורות העתיקות והיפות של יהדות המזרח. הטקס מתקיים עם סיום הטבילה במקווה, וכל עדה עורכת את החינה בהתאם למסורות העתיקות שלה. אך מה שמאפיין את כל טקסי החינה הוא השמחה הגדולה, הריגוש והאהבה.

מתנות לחינה הן הדרך שלכם להגיד לכל האורחים תודה מכל הלב. מתנות לחינה הן בדרך כלל מתנות צבעוניות, קטנות ומרגשות המלאות בדברים מתוקים. חשוב להגיש אותן במארזים יפים, ונהוג מאוד לשלב מוטיבים אתניים ומסורתיים. למשל מארזים בצורת נעליים מסורתיות כפי שנהוג ביהדות מרוקו. המתנות המתוקות הן סמל לחיים המתוקים שיהיו לכם, והמתיקות שתתנו היא גם המתיקות שתקבלו.

מתנות לחתונה

מתנות לאורחים לחתונה יכולות להיות הפרט הקטן באירוע, מתנה קטנה רגע לפני שהאורחים הולכים הביתה. משהו קטן וחמוד, כמו מארז לסוכריות דרז‘ה המביא איתו צבעוניות, חמימות ויוקרה. זוהי הוקרת תודה לאורחים שהגיעו, וגם מזכרת קטנה ומתוקה שיוכלו לקחת הביתה. כך הם יוכלו לקחת איתם הביתה מעט מהאהבה של האירוע.

ולא לשכוח, שמה שעומד מאחורי מתנות לאורחים לחתונה זו בעיקר הכוונה. לכן גם כדאי להוסיף איזה כרטיס ברכה אישי המודה לאורחים אשר הגיעו לשמוח בשמחתכם. זוהי מזכרת נחמדה מהאירוע שהם ייקחו לביתם.