מה עושים עם ביריות לכלה

הלבשה תחתונה לכלה

חושבים על מתנה מדליקה לכלה? משהו חמוד לחתונה שיתרום לאווירה המדליקה? מה דעתכם על ביריות לכלה? ביריות לכלה זו מסורת מדליקה שעשתה לארץ עלייה מחוץ לארץ וזכתה לפופולריות רבה. זה דבר מקובל מאוד בחתונות בחו“ל, ומספק בידור רב לאורחים.

מהן ביריות לכלה?

ביריות הן פריט לבוש של הלבשה תחתונה, שריד היסטורי מהתקופה שבה לא היו חומרים אלסטיים והיה צריך משהו שיחזיק את הגרביים. היום אין בהן צורך ממשי, אך הן נשארו איתנו בתור אביזר אפנתי מדליק.

ביריות לכלה בדרך כלל עשויות תחרה ויש להן מראה נשי עדין ויפה, ויש אשר יגידו גם מראה מפתה. לובשים אותן על הירך, והן משמשות לאחד החלקים המדליקים ביותר באירוע החתונה.  כולנו מכירים את הטקס המסורתי של השלכת הזר. הכלה משליכה את זר החתונה, וכל הרווקות נעמדות בשורה ומנסות לתפוס את הזר – מה שנחשב לסגולה לזוגיות. לא חייבים לקחת את זה יותר מידי ברצינות, בסך הכל זה משעשע ונחמד. אל מה לגבי הגברים הרווקים, הרי גם להם מגיעה סגולה לזוגיות… ובכן, כאן בדיוק משתלבות ביריות לכלה. זוהי הגרסה של השלכת הזר עבור קהל הגברים.

השלכת הביריות היא כמובן דבר משעשע המוסיף לחתונה, אך כמובן שזו אינה חובה. כלות רבות בוחרות להשתמש בבירית רק בתור פריט אסתטי, בהנחה שיש להן שמלה חושפנית המאפשרת לראות אותו. ולפעמים רק בשביל התמונות שעושים לפני החתונה.

מי מביא ביריות לכלה

האמת שכאן אין שום מסורת וכל אחד יכול להביא ביריות לכלה. הכלה יכולה לקנות לעצמה, וגם החתן יכול להעניק לה. אבל בפועל אלו הן בדרך כלל החברות או השושבינות המלוות את הכלה. הן האידאליות בשביל כל הפרטים הקטנים המוסיפים ייחודיות לאירוע. ניתן כבר במסיבת הרווקות להעניק לכלה ביריות התואמות לשמלתה.

ואם שאלתם מהיכן מגיעה המסורת, זהו בהחלט סיפור מעניין. המסורת לא התחילה עם ביריות לכלה. הנוהג שקיים כבר מאות שנים הוא שחלק מהתלבושת של הכלה משמש כסגולה למזל טוב עבור אורחי החתונה. בימי הביניים זה התבצע בצורה קצת שונה ממה שאתם מדמיינים. הרעיון היה לקחת חלק מהשמלה לאחר התייחדות, והאופן שזה התבצע כלל אלמנטים ’מקריפים‘ של חדירה לפרטיות… לכן על מנת לספק את כל אלו שרצו פיסה משמלת הכלה השליכו להם את הביריות.

אך אל דאגה, הדברים הללו התרחשו בימי הביניים. ובכלל לא היו חלק מהמסורות היהודיות, כך שאין לך מה לחשוש. ביריות לכלה נועדו בשביל בידור וכיף, והכל באווירה קלילה ומהנה. כך שמומלץ מאוד לקנות ביריות לכלה, וזה יהיה מצחיק לראות את כל הרווקים נאבקים על הביריות המושלכות.