המדריך האולטימטיבי לבחירת חלוק לכלה

חלוק לכלה

חלוק לכלה, פריט חשוב המלווה את הכלה ביום החתונה. זהו פריט שיש לו הרבה מאוד משמעות, וזה אפילו מתחיל עוד במסיבת הרווקות; המעמד שבו ניתן להעניק לכלה חלוק מדליק. אז כיצד תבחרי חלוק עבור הכלה היקרה?

יום החתונה הוא אחד הימים החשובים בחייה של הכלה, וכל פרט חשוב, כולל מה היא לובשת ברגעי ההתארגנות שלפני המעמד המרגש. חלוק הכלה הוא חלק מכריע ורב משמעות בהתארגנות יום החתונה, והבחירה המושלמת יכולה להיות משימה לא פשוטה.

במאמר זה, נדון בגורמים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת חלוק לכלה, סוגי החלוקים השונים הזמינים וכיצד להתאים אישית את החלוק כדי להפוך אותו לייחודי עבור הכלה.

בחירת חלוק לכלה

חלוק הכלה צריך להיות נוח, פרקטי ומסוגנן. ועל מנת להבטיח זאת כדאי לקחת בחשבון את הדברים הבאים:

הבד צריך להיות בד נוח ומתאים לאירוע. חלוקי כותנה, משי או סאטן יכולים להיות פתרונות טובים. הם קלילי משקל ומתאימים למזג האוויר הישראלי. עונת החתונות בישראל היא עונת הקיץ, כך שבדים אחרים אינם רלוונטיים.

מבחינת הסגנון, יש לחפש אחר חלוק המשלים את מבנה הגוף ומתאים לגזרה. וכמובן צריך לשקול את ההעדפות האישיות. ישנן כלות אשר מרגישות בנוח עם חלוק קצר וחושפני, אחרות יעדיפו חלוק שמכסה כמה שיותר. זכרו שאתן רוכשות חלוק עבור הכלה, והוא אמור לשקף בעיקר את העדפותיה של הכלה ולא העדפותיכן האישיות. אך יש למצוא את האיזון העדין בין מה שהיא רגילה, לבין שבירת השגרה.

חלוק לכלה
חלוק לכלה

חלוק לכלה במבחר סגנונות

 

ישנם סוגים שונים של חלוקים לכלה. חלקם בעלי גזרה המעוצבת בסגנון חלוקי קימונו יפניים, אחרים עשויי סאטן בעלי מראה יוקרתי, וישנם גם חלוקים המשלבים תחרה.

זכרו כי זהו מעמד מיוחד, ולכן יש לבחור חלוק לכלה המבטא ייחודיות. זהו לא רק פריט לבוש שילווה את הכלה ביום החתונה, אלא פריט המשמש כמזכרת מהאירוע. לכן על מנת לתת לו ייחוד, ועל מנת להפוך אותו למזכרת לשנים ארוכות, ניתן גם לסטות מהקו הרגיל של הכלה. כלומר אין צורך לרכוש חלוק באותה הגזרה כפי שיש לה בבית, אפשר גם לנסות סגנונות אחרים ושונים.

ולא לשכוח כי ניתן לבטא על החלוק מסרים שונים, ולבצע התאמה אישית. למשל חלוק לכלה יכול לכלול את הכיתוב BRIDE, או אולי שם הכלה. כך הופכים אותו למתנה בעלת נגיעה יותר אישית. וזה גם מחזק את השימוש של החלוק כפריט מזכרת לשנים ארוכות.

בימינו מקובל כי השושבינה מלווה את הכלה במהלך כל ההכנות לחתונה. ולמעשה גם לשושבינה ישנו מעמד רשמי ומכובד באירוע. כך שכדאי לפנק גם אותה ב- חלוק למלווה בעל מאפיינים דומים. קיימים גם חלוקים עם הדפסים מוכנים במיוחד עבור השושבינה.

לסיכום, בחירת חלוק הכלה המושלמת היא חלק חשוב בהכנה ליום החתונה, זהו עוד טאץ‘ של רגש.